This event is from a different franchise location.

You can only register or add events to your cart from one franchise location at a time.
That's OK! You can still register for this event and we'll remove your previously selected event and franchise location.
Cancel Continue
icon In-Person Course
Leadership Training for Managers
Today, more than ever, shaping how an organization ticks and how employees function within are top priorities. Through this program, your management team will morph from managers of yesterday’s modes, to leaders who inspire, energize and innovate to meet tomorrow’s challenges.
Important event specific details +

* Important Details if registered for this course *

(These will be included in your confirmation email and PDF receipt)
LİDERLİK ve YÖNETİCİLİĞİN BEŞ BAŞARI ANAHTARI: Etkin liderliği sağlayan yetkinlikler Liderliğin Beş Başarı Anahtarı altında toplanmıştır. Kendini Yönetme - İnsan İlişkileri - İletişim - Süreç Becerileri - Sorumluluk LİDERLİK TANIMI : Dale Carnegie için Liderlik, olumlu ve güvenli ortamlar yaratmak, bu ortamların da katkısıyla insanları hedeflerine yönlendirmek, ulaşmalarını sağlamaktır. DÖRT ÖNEMLİ BAKIŞ AÇISI: Dale Carnegie'nin liderlik anlayışında İnsan, Süreç, Yapmak ve Yönlendirmenin dengesi vardır.
Liderlik paradigması artık değişti. Başarılı liderlerin bildiği gibi kendine güvenen, motive olan, coşkulu ve yetki alabilen gelişmekte olan takımlara odaklanarak, çalışanların iş yerine bağlılığı ile olumlu sonuçlar elde edilebilir. Bir lider "sistemi yönetir, insanı yönlendirir." -- TARİHLER -- / 6-7 Mayıs 2019 / 12-13 Haziran 2019 / 11-12 Temmuz 2019
Facebook Twitter LinkedIn LinkedIn
Register Participants
Company Info
Participant 1 Remove
Supervisor Information
5/6/2019
Starting at:
TRL3,776
VAT Included
Location:
Katılımcılara daha sonra bildirilecektir.
İstanbul, Kadıköy 34726
2165044736
Duration:
Program, haftada 2 gün olacak şekilde, zamana yaygın formatta toplam 6 gün sürecektir.
Time:
9:30 AM - 5:30 PM