Dale Carnegie Akademi Hakkında

Zengin bir geçmiş ve kanıtlanmış, yenilikçi süreç Dale Carnegie eğitimini dünya çapında gerçek bir değişim ve etkili sonuçlar arayan insanlara bağladı.

Background shape Background shape

Yönetim Ekibimiz

Sertifikalı Eğitmenlerimiz, hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.
Temasa Geçin
close
Team Member photo

Dr. Çağlayan Bodur

Yönetici Ortak / Managing Partner

1969 yılında Ankara’da doğdu. TED Ankara Kolejinin ardından, profesyonel kariyerinin yanında akademik kariyerini de sırasıyla ODTÜ inşaat Mühendisliği, Bilkent Üniversitesi MBA, ODTÜ Yapı İşletmesi Yüksek Lisans Programı, İTÜ İşletme Doktorası ile sürdürmüş, Okan Üniversitesi’nde bir süre Yardımcı Doçent olarak yarı zamanlı görev almış, İTÜ ve Okan Üniversitesinde çeşitli işletme Bölümü dersleri vererek üniversite gençlerinin kariyerine de katkıda bulunmuştur.

İş yaşamına Bankacılık ile başlayan Çağlayan Bodur, Türkiye Kalkınma Bankası ve Interbank’da kurumsal bankacılık tecrübesine sahiptir. 1997 yılında Done Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri şirketinin kurucu ortağı oldu. 2006 yılında, dünyanın önemli eğitim kurumlarından biri olan Dale Carnegie Training ile ortaklık gerçekleştirmiş olup, kurumun Türkiye’deki genel müdürlüğünü yapmıştır.

Bugüne kadar ülkemizin yüzlerce saygın kurumlarında toplamı 2000 günün üzerinde olmak üzere liderlik, yöneticilik, etkili konuşma, finansal yönetim, kurumsal yönetim, kişisel gelişim, satış konularında eğitim vermiş, moderatörlük, danışmanlık, koçluk yapmış ve bu kapsamdaki projelere liderlik etmiştir.

Çağlayan Bodur 2014 yılından beri Dale Carnegie Akademi’de Yönetici Ortağı olarak görevini sürdürmektedir.

ICF – ACTP Master Trainer olarak; Koçluk ve Mentorluk yapmaktadır,

Dale Carnegie Master Trainer olarak; Kişisel Gelişim, Sunum, Liderlik, Satış ve İlişki Yönetimleri, Yönetim Danışmanlığı konularında eğitimler vermekte ve eğitmenler yetiştirmektedir.

Team Member photo

Dilek Faka

Genel Müdür / General Manager

1970 yılında İzmit’te doğdu. Orta ve Lise eğitimini Kocaeli Anadolu Lisesi’nde, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü bitirerek 1992 yılında tamamladı. Yüksek Lisansını ise aynı üniversitenin Uluslararası İlişkiler Bölümü Avrupa Çalışmaları konusunda 2002 yılında tamamladı. 1992 yılında lisans eğitimini takiben bankacılık sektörüne İktisat Bankasında yönetici adayı olarak (Management Trainee Programı) katıldı. Altı ay işbaşı eğitimlerini de kapsayan yoğun bir eğitim programına katıldı. Eğitim programı sonrası Kurumsal Şube pazarlama analisti olarak göreve başladı. İki yıl boyunca kredi pazarlama yetkilisi olarak kurumsal firmaların banka ilişkilerini yönetti. 1995 yılında Banka üst yönetiminin seçimi ile New York’a The Park Avenue Bank N.A’ ye gönderildi. New York’ta 2 yıl boyunca bankanın Türkiye masasından sorumlu olarak çalıştı.

1998 yılında İktisat Bankası Genel Müdürlüğü Kredi Pazarlama birimine sektör müdürü olarak geri döndü.
1999 yılında Bankanın Nakit Yönetimi Birimini kurdu.
2000-2001 yılında aynı bankanın Güneşli Şubesi müdürü olarak göreve başladı.  Bankanın Fona devrinin akabinde The Park Avenue Bank NA’in Türkiye temsilciliği görevini üstlendi. 2004 yılında ND Finansal Hizmetler ve Danışmanlık Ltd Şti’ne yönetici ortak olarak katıldı. 2009 yılında Tıbbi Malzeme Dağıtımı ile ilgili Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen Alman sermayeli Activity Group GMBH’e danışmanlık yaptı. 2012‘de Dale Carnegie Akademi’de eğitmen ve profesyonel koç olarak göreve başlayan Dilek Faka, 2014‘de Dale Carnegie Akademi Türkiye Genel Müdürü olmuştur. Dilek Faka ileri düzeyde İngilizce bilmekte olup evli ve bir çocuk annesidir.

Team Member photo

Murat Gümüş

Kurumsal Gelişim Yöneticisi ve Eğitmen

1977 yılında doğdu. Liseyi Bursa Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi’nde Ekonomi okudu. 1 yıl Finans ve Kurumsal Gelişim Koordinatörü, 2 yıl da Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalıştığı AIESEC’te yerel ve uluslararası kongrelerde eğitmenlik yaparak eğitimcilik yolundaki ilk adımlarını atmış oldu. 2002-2012 yılları arasında Satış Temsilcisi, Eğitim Yetkilisi, Eğitim Yönetmeni, Eğitim Müdürü (4 yıl) olarak AEGON Emeklilik ve Hayat A.Ş’de çalıştı. Bu dönemde yaklaşık 3.000 kişiye eğitim verdi. 2012-2015 yılları arasında kendi şirketi olan MG Akademi bünyesinde 12 kurum ve kuruluşun 1.200 çalışanına iletişim, kişisel gelişim, satış ve Bireysel Emeklilik Lisanslama ve Sigortacılık eğitimleri verdi.
Eğitim verdiği kurumlar: TÜBİTAK, Bilgi Üniversitesi, Denizbank, ING Bank, HSBC, Ziraat Bankası, Ziraat Emeklilik ve Hayat, Metlife, Allianz Sigorta, Halkbank, İstanbul Deniz Otobüsleri, Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı, Türk Telekom
2015 yılında DALE CARNEGIE Akademi bünyesine katılan Murat, eğitmenliğin yanı sıra Eğitim Yöneticiliği görevini de sürdürmektedir. DALE CARNEGIE bünyesinde verdiği eğitimlerin konu başlıkları ve eğitim verdiği kurumlar şunlardır: Liderlik ve Yönetim Becerileri, İletişim, ICF İş Odaklı Koçluk (ACSTH/ACTP), Stres Yönetimi, Zaman Yönetimi, Problem Çözme ve Karar Alma, Performans Yönetimi ve Geri Bildirim

Eğitim Verdiği Kurumlar: Renault Mais, Turkcell, Roche Diagnostic, TÜPRAŞ, EYAP, Danone, Akzo Nobel, Şişecam, Rönesans İnşaat, Ziraat Bankası, TEB.
Faktoring, Matlı Yem: Eğitimler dışında, Assestment ve Development Center, çalışan bağlılığı, 360 derece performans değerlendirme sistemleri Murat’ın uzmanlık alanındaki diğer insan kaynağı gelişim projeleridir.

Team Member photo

Murat Kurt

Kurumsal Gelişim Yöneticisi ve Eğitmen

1974 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında teknoloji sektöründe yarı zamanlı olarak çalışarak ilk profesyonel deneyimlerini yaşadı.

1999 yılından itibaren teknoloji tedarikçiliği alanındaki öncü firmalardan Biltam’da Kanal Yöneticisi olarak çalıştı. 2002 yılında Turkcell iştiraki İnteltek firmasında çalışmaya başladı. Saha Yöneticisi olarak başladığı görevinin son iki yılında Eğitim Yöneticisi olarak çalışmaya devam etti. İnteltek’te başladığı kurum içi eğitmenlik işini 2006 yılında katıldığı İş Kavramları Danışmanlık bünyesinde profesyonel eğitim danışmanlığı yaparak devam ettirdi. Burada ağırlıklı olarak Turkcell başta olmak üzere farklı firmalardaki eğitim organizasyonlarında satış ve hizmet eğitimleri verdi. Yine bu kapsamda Azerbaycan’da yöneticilere yönelik koçluk ve geribildirim seanslarını yürüttü.

2008 yılından itibaren tekrar kurumsal hayata dönerek Yıldız Holding Bilişim Grubu Şirketlerinden Medyasoft’ta Müşteri Hizmetleri Müdürü olarak çalıştı. Burada şirketin bünyesindeki IT Akademi operasyonunun yönetimini de üstlendi.
2014 yılında tüketici çözümleri alanında ürün geliştiren bir girişimin kurucu ortaklığını yaptı. Burada geliştirilen ürünler halen pazarda kendine yer aramaya devam ediyor.
2015 yılından itibaren Dale Carnegie Akademi’de hem eğitmenlik yapmakta hem de Stratejik İş Geliştirme Danışmanı olarak çalışmaktadır.
Murat evlidir ve bir çocuğu vardır. İyi seviyede İngilizce bilmektedir.
Eğitim verdiği kurumlar: Tüpraş, Arçelik, Turkcell, Azercell, FritoLay, Coca Cola, Migros, Şişecam, Hayat Holding, DeFacto, Univar, Rönesans Holding, Eczacıbaşı, Franke

Team Member photo

Deniz Uzuner

Satış Yöneticisi & Eğitmen

1975’de İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İngilizce Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirerek 1997 yılında tamamladı.
1997 yılında lisans eğitimini takiben Dışbank’a yönetici adayı (Management Trainee) olarak iş hayatına adım attı. Ümraniye Şubesi’nde Kurumsal Pazarlama bölümünde uzman yardımcısı olarak göreve başladı. 1999 yılında bankanın Ticari Pazarlama segmentinde görev almaya başladı ve 2000 yılında aynı şubenin Ticari Pazarlama bölümünde yöneticiliğe terfi etti. 2001 yılında DES Sanayi Sitesi şubesinde Ticari Pazarlama Yöneticisi olarak göreve başladı.
2004 yılında Dışbank Kızıltoprak Şube Müdürlüğü’ne terfi etti. 2005 yılında Fortis ismi altında hizmet vermeye başladı. 2007 yılında Fortis Kozyatağı Şube Müdürü olarak görevine başladı. 2010 tarihinden itibaren hizmetlerini TEB çatısı altında sürdürdü.
2012 Mayıs ayında TEB Kozyatağı Şube Müdürü olarak devam etmekte olduğu görevinden ayrıldı ve 2012 Temmuz ayından itibaren Done Eğitim ve Pazarlama firmasında eğitmen olarak hizmet vermeye başladı.
2015 Mart ayından itibaren de Done Eğitim Pazarlama ve Dale Carnegie Eğitim firmalarının portföyündeki firmalarla olan ilişkilerinin yönetimi, takibi ve müşterilerin ihtiyaçlarını anlama, belirleme ve bunlara uygun eğitimlerin planlanması ve satışı görevini üstlenmiştir. Ayrıca, 2015 yılı itibariyle Dale Carnegie Akademi’de Eğitim Bölümünde kişisel gelişim eğitimleri kapsamında “Liderlik”, “İletişim”, “İş Yönetimi “, “Satış” gibi eğitimler vermektedir.
2018 yılında Dale Carnegie Akademi Satış Yöneticisi görevini sürdürmektedir.
Eğitim verdiği kurumlar: Tüpraş, Türkcell, Garanti Bankası, Setur, Koçtaş, ING, Akbank, Odeabank, Yapı Kredi Bankası, Sanofi

Team Member photo

Karin Işıkçı

Pazarlama Yöneticisi ve Eğitmen

İstanbul doğumlu Karin Işıkcı, Özel Saint Benoit Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra 1993 yılında İTÜ Kimya Mühendisliği’nden mezun oldu. Meslek hayatına Fako Actavis İlaç Sanayi A.Ş.’de Ürün Sorumlusu olarak başladı ve Ürün Müdürü olarak çalıştı.
2005 yılında Bayer İlaç San. A.Ş.’ye Antibiyotik grubu Grup Ürün Müdürü olarak geçti.  Bu dönemde, Bayer Kadın Sağlığı Farkındalık Projesiyle, ‘Doğrudan Pazarlama’ kategorisinde en iyi tüketiciye ulaşan sağlık projesi ödülünü kazandı. 2010 yılında Bayer İlaç Kadın Sağlığı grubunda Satış ve Pazarlama Müdürü oldu. Liderlik yetkinliklerini geliştirmek amacıyla Bayer Leadership yönetim yetkinlik programına katıldı. Bayer Global tarafından en ‘inovatif proje geliştirme’ ödülünü aldı. Daha sonra, Bayer İlaçlarında Kadın Sağlığı Franchise Müdürü oldu. Bayer İnovasyon Proje grubunda yer aldı. İçerisinde yer aldığı Proje Takımı, Bayer Türkiye tarafından en İnnovatif proje grubu seçildi.
2014 yılında Consentis İlaç firmasında Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı. 2015 yılı itibariyle Dale Carnegie Akademi’de Eğitmen, Kurumsal Gelişim Danışmanı ve İş Koçu olarak görev yapmaktadır. İş deneyimleri ve Dale Carnegie Sertifikasyonu çerçevesinde kurumlara Etkileme ve İkna, Topluluk Önünde Etkili Konuşma, Etkin İletişim ve İnsan İlişkileri, Başarma Arzusu ve Hedeflerle Yönetim, İş Odaklı Kişisel Gelişim, Stres Yönetimi, Yönetim Becerileri ve Satış Ekipleri için İlişki Yönetimi eğitimleri vermektedir. Müzakere ve Liderlik eğitimlerinde ayrıca koçluk yapmaktadır. 2018 yılında Pazarlama Yöneticisi ve Eğitmen olarak görevini sürdürmektedir. Eğitim verdiği kurumlar: ARÇELİK, ENKA, ECZACIBAŞI YAPI, KOÇTAŞ, L’OREAL, RENAULT, ROCHE, SAHİBİNDEN.COM, SANTA FARMA, ŞİŞECAM, TEB/BNP PARIBAS, TÜPRAŞ, TÜRK TELEKOM, UNIVAR KİMYA, YAPI KREDİ, ZİYLAN.